Club Achievements
SEASON 2008/09 SEASON 2009/10 SEASON 2010/11 SEASON 2011/12 SEASON 2012/13 SEASON 2013/14 SEASON 2014/15 SEASON 2015/16 SEASON 2016/17 SEASON 2017/18 SEASON 2018/19

Grafton

FIRST REGATTA

5th in Minor Womens Final

and our initiation
into the world of regattas!

----------------

Tacoma
5th - M.Women

Taree
2nd - Womens
4th - Mixed

Urunga
1st - Womens (comb)
2nd - Mixed

Grafton
5th - Womens
5th- Mixed

Urunga
1st - Womens Minor F.
4th - Mixed Minor F.
4th - Open Final

Camden Haven
3rd- Womens

IPPEP 1

Mylestom
3rd- Womens

Grafton
2nd- Womens

Masters Games
Bronze - GMW 200m

IPPEP 2

Westport
1st - Mixed

Taree
2nd - Womens
3rd - Mixed

Urunga
1st - Womens
2nd- Mixed

Camden Haven
1st - Womens
1st - Mixed
1st - G.Masters

Mylestom
1st - Womens
1st - Mixed

Grafton
1st - Womens
1st - Mixed

Kempsey
1st - Womens
1st - Mixed
1st - Mens
1st - G.Masters

Westport
1st - Mens
1st - Mixed

CNY
1st - Regional
3rd - M.Womens
4th - G.Masters

Boracay
3rd - M.Womens

Urunga
2nd - Womens
3rd - Mixed
4th - Mens

Port
1st - Mens (combined)
2nd - Womens
4th - Mixed

Mylestom
1st - Womens
2nd - Mixed

Grafton
1st - Womens
1st - Mixed
1st - Mens
1st - 2km

Masters Games
Gold - GMW 200m
Gold - GMM 200m
Silver - GMW 500m
Bronze - GMM 500m
Bronze - MW 500m

Forster
1st - Womens
1st - Mixed
1st - Mens
1st - 2km

Kempsey
1st - Womens
1st - Mixed
1st - Mens
1st - GMM

CNY
3rd- MW
5th - GMM

Urunga
1st - Womens
1st - Mixed
1st - Mens
2nd - 2km

Port
1st - Womens
1st - Mixed
1st - Mens

Camden Haven
1st - Womens
1st - Mixed
2nd - Mens

Taree
1st - Womens
1st - Mixed
1st - Mens

Mylestom
1st - Mixed
1st - Mens
2nd - Womens

Newcastle
1st - Womens
1st - Mixed
1st - Mens
3rd - 2km

Grafton
1st - Mens
1st - Mixed
2nd - Womens
2nd - 7km

Forster
1st - Mixed
1st - Mens
2nd - Womens

Kempsey
1st - Womens
1st - Mixed
1st - Opens
1st - GGD
1st - GD

CNY
1st - Regional
4th - M. Womens
5th - M. Mixed

Aus Titles
4th - Womens 200m
4th - Mixed 500m
5th - Womens 500m

Urunga
1st - Womens
1st - Mixed
1st - Mens

Port
1st - Womens
1st - Mixed
1st - Mens

Mylestom
1st - Women
1st - Men
1st - Mixed

Newcastle
1st - 2km
1st - Women
1st - Men
1st - Mixed

Grafton
1st - 7km
1st - Women
1st - Men
1st - Mixed

Masters Games
Gold - Women 200m
Gold - Women 500m
Gold - Open 200m
Gold - Open 500m
Gold - Mixed 200m
Silver - Mixed 10s 200m
Bronze - Mixed 10s 500m

Forster
1st - Mixed
2nd - Men
2nd -Women

Kempsey
1st - Women
1st - Men
1st - Opens

Taree
1st - Women
1st - Men
1st - Mixed

CNY
2nd - GMMixed
4th - MWomen
5th -MMixed

Port
1st - Women (comb SWR)
1st - Men
1st - Mixed

Rainbow
1st - 100m Sprints
2nd - Womens (+Ballina)
3rd - Mens (+Armidale)

Australian Masters
Gold - Sen A Open 20s
Gold - Sen B Mix 20s
Gold - Sen B Mix 10s
Gold - Sen C Mix 10s
Gold - Sen C Open 10s
Silver - Sen A Mix 20s
Silver - Sen B Open 10s
Bronze - Sen A Wom 20s
Bronze - Sen B Wom 10s

Grafton
1st - Womens
2nd - Mens
2nd - Mixed
2nd - 7km

Forster
1st - Mens
2nd - 500m
3rd - Mixed
3rd - Womens
3rd - 2km

NZ
2nd - Masters Mixed

Urunga
1st - Mixed
2nd -Womens(+Newc)

 

Rainbow
1st - 100m Sprints
1st - Mixed
3rd - Womens (+Rainbows)
4th - 1km

Coffs Coast
1st - Mixed
1st - Mens (+SWR)
1st - Womens (+SWR)

Kempsey
1st - Mixed
1st - Opens
1st - Womens

Grafton
1st - Mixed
1st - Womens (+Ballina)
2nd - Mens

Masters Games
Bronze - Mixed Senior B
Bronze - Mixed Senior C

Forster
1st - Mixed
2nd - Mens
2nd - Womens (+Illawarra)

Taree
1st - Mixed
1st - Opens
1st - Womens

Urunga
1st - Womens
2nd - Mixed

Ord River
adored & ungnawed
...thanks Lord

 

Rainbow
2nd - Mixed

Kempsey
1st - Mixed
1st - Opens
3rd - Womens

Grafton
1st - Mens
2nd- Womens (+Ballina)

Forster
2nd- Mens (+Manning)
3rd - Womens (+Illawarra)

Urunga
1st - Womens
2nd- Mixed

Boracay
2nd- Womens Masters

Rainbow
2nd - 100m Dash

Mylestom
1st - Mixed
3rd - Womens
3rd - Mens

Bathurst
1st - Womens (+ Forbes)
2nd - Mixed
3rd - Mens (+ combo)

Forster
2nd - Mixed

Jindabyne
1st - Womens
3rd - Mixed

Urunga
3rd - Womens

Port
1st - Womens (+Nambucca)
2nd - Mixed

 

 

 


Roll of Honour